گرتا تونبرگ یک فعال سوئدی در اقلیم جوانان است که به دلیل تلاش هایش در مبارزه با تغییرات آب و هوایی ، در سراسر جهان شناخته شده است.

گرتا تونبرگ کیست؟

گرتا تونبرگ یک فعال جوان اقلیمی سوئد است که از آغاز سال 20 جنبش بین المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا را برانگیخت. با پیام ساده "اعتصاب مدرسه برای آب و هوا" که به خط نوشته شده است روی پوستر پوستر ، تونبرگ جمعه ها را پرش کرد و به اعتراض خود در خارج از پارلمان سوئد پرداخت. با تشکر از رسانه های اجتماعی ، اقدامات وی گسترش یافته و میلیون ها جوان در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است تا در سازماندهی و اعتراض به آنها اعتراض کنند.

تونبرگ و سایر جوانان نگران در سراسر اروپا با راه اندازی "جمعه ها برای آینده" ، به رهبران و قانونگذاران فشار آوردند تا از طریق برنامه های منظم خود بر روی تغییرات آب و هوایی عمل کنند. تونبرگ همچنین به جهان سفر کرده است ، با رهبران جهانی ملاقات کرده و در مجامع سخنرانی کرده و خواستار راه حل های اقلیمی و پیشنهاد مجدد توافق نامه پاریس است. اخیراً این بیماری که با آسپرگر تشخیص داده شده است ، نظرات خود را در مورد اختلال خود به طور عمومی به اشتراک گذاشت و از آن به عنوان "ابرقدرت" خود نام برد.

تونبرگ در مارس 2019 نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد و چند ماه بعد او جوانترین فردی شد که تاکنون به عنوان شخصیت تایم سال تقدیر شد.

اوایل زندگی

تونبرگ در 3 ژانویه 2003 در استکهلم سوئد بدنیا آمد. تونبرگ فعالیت های اقلیمی خود را از 15 سالگی آغاز کرد. تونبرگ در یک خانواده هنری متولد و بزرگ شد. مادرش ، مالنا ارنمن ، خواننده اپرا است و پدرش ، سونته تونبرگ بازیگر است. او یک خواهر کوچکتر به نام بیتا دارد که خواننده محبوب سوئد است. بیتا مانند خواهرش ، در مورد چالش های خود در مواجهه با اختلالات مانند ADHD و OCD باز است.

فعالیت های اقلیمی

تونبرگ هنگامی که برای اولین بار از بحران آب و هوا مطلع شد ، تنها هشت سال داشت. از آن زمان ، او تلاش کرده است که با پرواز نکردن و وگان بودن ، رد کربن خود را پایین بیاورد و خانواده خود را تحت تأثیر همین کار قرار داده است.

به عنوان چهره جنبش جوانان آب و هوا ، از تونبرگ دعوت شده است تا در تظاهرات متعددی از جمله در استکهلم ، لندن و بروکسل سخنرانی کند. در دسامبر سال 20 ، سخنرانی او در سازمان ملل متحد COP24 در کاتوویتس ، لهستان ویروسی شد.

وی در این اجلاس با خطاب به دبیرکل گفت: "شما به اندازه کافی بالغ نیستید که مانند آن بگویید." "حتی این مسئولیت فرزندان ما را نیز به ما تحمیل می کند. اما من اهمیتی برای محبوبیت ندارم. من به عدالت اقلیم و سیاره زنده اهمیت می دهم."

سفر متقابل اقیانوس اطلس به ایالات متحده

دعوت شده برای سخنرانی در اجلاس اقلیمی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک ، که در سپتامبر سال 2019 برگزار شد ، تونبرگ با قایقرانی با انتشار صفر ، همراه پدر و یک خدمه پشتیبان ، از طریق اقیانوس اطلس سفر کرد. با گذشت کمی بیش از دو هفته ، قایق بادبانی در 28 اوت وارد نیویورک شد و از آنجا ، تونبرگ با رئیس جمهور باراک اوباما دیدار کرد و بعداً در سپتامبر در کمیته امور خارجه مجلس و کمیته انتخاب مجلس در واشنگتن D.C صحبت کرد.

تونبرگ معروف به سبک صحبت کردن صریح و روشن ، به سختی در جلسات کمیته ها صحبت می کرد و در عوض آخرین گزارش سازمان ملل را به پیش می برد. او گفت: "من نمی خواهم شما به من گوش دهید." "من می خواهم که شما به دانشمندان گوش فرا دهید."

اعتراض تاریخی تغییر وضعیت آب و هوا در NYC

دو روز بعد در 20 سپتامبر ، تونبرگ با میلیون ها معترض در شهر نیویورک قدم زد تا خواستار اقدام به اقلیم در اعتصاب آب و هوای جهانی نیویورک شد. این تظاهرات با حضور 4 میلیون نفر در سراسر جهان به بزرگترین اعتراض اقلیمی تاریخ تبدیل شد. روز بعد ، او در اجلاس اقلیم جوانان سازمان ملل صحبت کرد.

اجلاس کنفرانس اقلیم سازمان ملل متحد ، سخنرانی "چطور جرات می کنی"

هرچند که چشم های دنیا از قبل به این فعال نوجوان رسیده بود ، سخنرانی وی در 21 سپتامبر 2019 ، در اجلاس اقلیم سازمان ملل متحد برای اقلیم اقلیم اخبار خبرهای را به همراه داشت. تونبرگ قبل از رهبران ، قانونگذاران و دبیرکل آمریكا ، آنتونیو گوترس ، صحبت كرد و آنها را با یكی از سخنان دلخراش او به سخره كشید.

وی گفت: "شما رویاهای من و کودکی مرا با کلمات خالی شما به سرقت برده اید. با این حال من یکی از خوش شانس ها هستم. مردم رنج می برند. مردم در حال مرگ هستند. ایستم های کامل در حال فروپاشی هستند." "ما در آغاز انقراض دسته جمعی هستیم و تنها چیزی که می توانید درباره آن صحبت کنید پول و افسانه های رشد اقتصادی ابدی است. چطور شما جرات می کنید!"

گرتا تونبرگ

گرتا تونبرگ

عکس: LIONEL BONAVENTUREAFP از طریق Getty Images

وی افزود: بیش از 30 سال است که علم کاملاً واضح و روشن است. چطور جرات می کنی به دور نگاه کنی و به اینجا بیایید و بگویید که شما به اندازه کافی کار می کنید ، وقتی ت و راه حلهای مورد نیاز هنوز جایی در چشم نیست . شما ما در حال شکست هستیم. اما جوانان در حال درک خیانت شما هستند. چشم همه نسل های آینده به شماست. و اگر تصمیم گرفتید که ما را شکست دهید ، می گویم: ما هرگز شما را نخواهیم بخشید. "

چند روز بعد ، تونبرگ به 15 فعال جوان دیگر اقلیم پیوست تا شکایتی رسمی ارائه دهند که پنج کشور - آرژانتین ، فرانسه ، آلمان ، برزیل و ترکیه - به عهدنامه های پاریس خود عمل نکرده اند و به همین دلیل کنوانسیون سازمان ملل در مورد ری را نقض کرده اند.

دانلود آهنگ جدید خوانندگان مشهور با کیفیت عالی ، ,تونبرگ ,  ,های ,اقلیم ,آب ,آب و ,سازمان ملل ,گرتا تونبرگ ,، تونبرگ ,شما بهمنبع

کوتاه کننده های لینک بیت کوین

ریتم قیمت بیت کوین اصطلاحا اتر، ریپل Shine

بانک مرکزی تایلند راه حل بلاک چین برای پروژه ارز دیجیتال را ایجاد می کند

10 میلیون دلار در استیبل کوین پکسوس چاپ شده در یک شب پس از اتهامات تتر

سامسونگ 2،9 میلیون دلار سرمایه گذاری در استارتاپ سخت افزار کریپتو لدجر را انجام می دهد

اثرات پنهان قوانین مبارزه با پولشویی کریپتو

بیت کوین در حمایت از کلید اصلی در میان علائم هزینه Pullback

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

ساخت موزیک پلیر | افزایش بازدید اینستاگرام | افزایش بازدید IGTV نتیجه بهتر در کنکور سراسری ارز دیجیتال PI/ درآمد با ارز دیجیتال قلب شکسته خرید و فروش انواع کمپرسور اسکرو بهترین سایت عطرآرا سئوکافه آسفالت كاری خدمات مجالس